Tuning auta a OC i AC

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Opłacanie składek OC to przykry obowiązek każdego właściciela auta. Kierowcy od lat narzekają na wysokie ceny pakietów, a wiele młodych osób to właśnie kwota ubezpieczenia powstrzymuje przed posiadaniem samochodu. Mało tego, nie każde auto spełnia oczekiwania swojego kierowcy, który chciałby je trochę podrasować, lecz taki zabieg może wpłynąć na wysokość ceny pakietu OC oraz AC. Zobacz, jaka jest relacja między tuningiem auta a opłacaniem składek. 

Dlaczego samochody po tuningu obejmuje droższe ubezpieczenie?

Firmy ubezpieczeniowe operują statystyką i w ten sposób wyliczają prawdopodobieństwo danego zdarzenia, a co za tym idzie, opłacalność świadczenia usług danemu klientowi. Im jest ona niższa, tym wyższa składka ubezpieczenia. Niestety samochody tuningowane często są przerabiane chałupniczymi metodami przez młodych, domorosłych mechaników. Wymienione części są nierzadko używane, nieoryginalne lub nawet niekompatybilne z samochodem. Dlatego częściej ulegają one usterkom, wynikającym właśnie z nieodpowiednio wykonanego tuningu. Wyższa kwota składki OC oraz AC wynika w tym wypadku z tego, że samochody z “podrasowanymi” częściami są niestety bardziej awaryjne. Z tego powodu ubezpieczalnia może nawet nie chcieć objąć Twojego samochodu pakietem autocasco, które zobowiązuje ubezpieczyciela, między innymi, do wykonywania napraw w razie awarii auta. Po tuningu może być trudno znaleźć najtańsze ubezpieczenie OC+AC.

Jak szukać najkorzystniejszego pakietu dla tuningowanego auta?

Niestety przez to, że samochody po tuningu są mocno awaryjne, nawet, jeśli Twoje auto było modyfikowane przez fachowca i posiada tylko oryginalne części, przez zły PR, jaki zafundowali temu procesowi nieodpowiedzialni właściciele, kwota ubezpieczenia i tak będzie wysoka. W obliczeniu orientacyjnej wysokości kwoty składki OC może pomóc kalkulator OC, który co prawda tylko szacuje kwotę, ale daje Ci pojęcie o tym, ile może kosztować ubezpieczenie. Dzięki tej świadomości łatwiej będzie Ci zorientować się, czy oferta danej firmy jest dla Ciebie korzystna i atrakcyjna. 

Jak można obniżyć cenę ubezpieczenia?

Im bardziej doświadczonym kierowcą jesteś, tym niższa jest cena pakietu ubezpieczenia, jaki przygotowują dla Ciebie ubezpieczalnie. Nie jest to jednak dobra wiadomość dla młodych kierowców. Na szczęście możesz na kilka sposobów obniżyć koszty ubezpieczenia auta. Najprostszym i najczęściej stosowanym sposobem jest wpisanie do karty pojazdu, jako współwłaściciela auta, osoby bardziej doświadczonej za kółkiem i przejęcie jej zniżek. Młode osoby często wykorzystują ten patent i proszą o pomoc rodziców. Taki układ nic nie kosztuje, a jeden podpis może zmniejszyć cenę nawet o połowę. Dobrym sposobem jest także dogłębny research, by znaleźć najkorzystniejszą ofertę dla siebie. W tych poszukiwaniach ogromnym wsparciem będzie dla Ciebie porównywarka OC, która szybko podsumuje i porówna oferty różnych firm i poda Ci gotowy wynik swoich poszukiwań. Dzięki temu zaoszczędzisz czas i pieniądze. 

Składki ubezpieczenia to zdecydowanie ciemna strona posiadania samochodu. Zwłaszcza jeśli jesteś osobą, która lubi majsterkować i grzebać pod maską auta. Niestety firmy ubezpieczeniowe nie doceniają modyfikacji wprowadzanych samodzielnie, by ulepszyć samochód. Niestety przez wyższą awaryjność takiego auta, cena OC i AC może znacząco wzrosnąć. Zanim dokonasz tuningu auta lub zdecydujesz się na wybór pakietu ubezpieczenia, dobrze przemyśl swoją decyzję.

Zdjęcie główne: Pixabay/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak prawidłowo dbać o urządzenia do uzdatniania wody – praktyczne porady
Jak prawidłowo dbać o urządzenia do uzdatniania wody – praktyczne porady
Poznaj praktyczne porady, które pomogą Ci prawidłowo dbać o urządzenia do uzdatniania wody, zapewniając im długotrwałą i efektywną pracę.
Jak bezpiecznie i skutecznie usunąć urwane świecie żarowe bez zdejmowania głowicy – przewodnik krok po kroku
Jak bezpiecznie i skutecznie usunąć urwane świecie żarowe bez zdejmowania głowicy – przewodnik krok po kroku
Odkryj sprawdzone metody na to, jak ekspert dłonią usunąć urwane świecie żarowe bez konieczności zdejmowania głowicy. Prezentujemy praktyczne wskazówki oraz narzędzia, które ułatwią Ci pracę.
Poradnik dla rodziców, jak przygotować swoje dziecko do pierwszej jazdy gokartem
Poradnik dla rodziców, jak przygotować swoje dziecko do pierwszej jazdy gokartem
Poznaj sprawdzone porady i wskazówki, które pomogą Ci przeprowadzić swoje dziecko przez pierwsze doświadczenia z jazdą gokartem. Dowiedz się, jak zapewnić bezpieczeństwo i dobrą zabawę!
Ostatnie wpisy