Elektryczne ciężarówki – kiedy pojawią się w polskich firmach?

Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Elektromobilność to słowo klucz dla dzisiejszej branży motoryzacyjnej. Kiedy jednak na polskich drogach, oprócz samochodów elektrycznych, pojawią się ciężarówki napędzane prądem?

Impuls idzie ze Szwecji

Elektryczne ciężarówki to temat, którym od dłuższego czasu interesują się koncerny motoryzacyjne. Jak zauważają eksperci, ich wprowadzenie wiązać się będzie z korzyściami nie tylko dla kierowców. Nietrudno wyobrazić sobie sytuacje, kiedy śmieciarka czy zamiatarka, które zwykle budzą nas rano, podjeżdżają tym razem bezszelestnie. Z takiego założenia wychodzi koncern Volvo, który zaprezentował model FE z napędem elektrycznym, którego zasięg to 200 km. Elektryczny napęd w tej ciężarówce został zaadaptowany z autobusu miejskiego. Posiada dwa silniki elektryczne o mocy po 200 kW każdy, generujące po 425 Nm. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, ciężarówkę już niedługo będziemy mogli zobaczyć na ulicach Warszawy.

Zdj. główne: CHUTTERSNAP/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak wybrać optymalną piłę diamentową do cięcia granitu: poradnik dla początkujących
Jak wybrać optymalną piłę diamentową do cięcia granitu: poradnik dla początkujących
Zapraszamy do poradnika, który pomoże Ci podjąć właściwą decyzję podczas wyboru piły diamentowej do cięcia granitu. Dowiedz się, jakie czynniki są kluczowe podczas wyboru narzędzi.
Jak wybrać idealny zawór pneumatyczny dostosowany do potrzeb naszej działalności?
Jak wybrać idealny zawór pneumatyczny dostosowany do potrzeb naszej działalności?
Przekonaj się, jak idealnie dopasowany zawór pneumatyczny może podnieść efektywność twojego biznesu. Dowiedz się, jakie aspekty zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiedniego urządzenia.
Czym jest włoski tuning?
Czym jest włoski tuning?
Włochy to kolebka samochodów, które imponują osiągami i wielkością silnika. Lamborghini czy Ferrari to marzenie kierowców na całym świecie i […]
Ostatnie wpisy